Maca – super żywność z Peru

Maca super żywność z Peru

Pochodząca z Ameryki Południowej Maca, to roślina o niesamowitych właściwościach prozdrowotnych. Od wieków stosowana przez Indian jako eliksir na poprawę libido, wzmocnienie i przedłużenie życia.

Czytaj dalej

Szczepienia przed ciążą

szczepienia_przed_ciaza_mDzieci uzyskują odporność na wiele chorób zakaźnych jeszcze w życiu płodowym, utrzymującą się do kilkunastu tygodni po narodzinach, jednak nie jest ona jeszcze w pełni wykształcona i zależna od organizmu matki. Dlatego ważne jest, aby przyszła mama zaszczepiła się przeciw najbardziej niebezpiecznym dla niej i maluszka chorobom.

Czytaj dalej

Plemniki z napędem nową receptą na niepłodność?

Sperm and OvumŚwiat medycyny co jakiś czas zaskakuje różnorakimi nowinkami, jednak ta, którą podali ostatnio naukowcy z instytutu nanotechnologicznego w Dreźnie, może okazać się prawdziwą rewolucją w walce z niepłodnością. O nowatorskim pomyśle zrobiło się głośno po jego publikacji w czasopiśmie „American Chemical Society”.

Czytaj dalej

Bycie „fit” – jak wpływa na płodność?

Bycie fit wpływa na płodność?To, że nasze społeczeństwo zmienia się pod kątem zdrowego stylu życia i odżywiania, jest faktem i nie ma w tym nic złego. Należy wręcz cieszyć się z tego, że wzrasta nasza świadomość zakupowa (bardziej zwracamy uwagę na to, co kupujemy, czytamy etykiety) i świadomość naszego ciała, a wiedzę na temat dobrych nawyków żywieniowych i ruchowych z sukcesem przekuwamy w praktykę. Miło patrzeć, jak coraz większą popularność zyskuje tzw. slow food. Zaczęliśmy rozumieć to, że, po pierwsze – jesteśmy tym, co jemy, a po drugie – jak wielki wpływ na nasze życie ma aktywność fizyczna.

Czytaj dalej

Jakie zmiany dla rodziców w 2016 r.?

Zmiany dla rodziców w 2016Rok 2016 to rok wielu zmian w polityce rodzinnej i społecznej. Od początku stycznia weszły w życie nowe uregulowania, dotyczące pomocy (głównie materialnej) polskim rodzinom. Nie wszystkie mogą wydawać się proste i zrozumiałe, dlatego postanowiliśmy przybliżyć Wam najważniejsze z nich.

Czytaj dalej

Metody naturalnego planowania rodziny od podstaw

naturalne planowanie rodzinyPojęcie naturalnego planowania rodziny odnosi się do tych obszarów rodzicielstwa, na który składają się: obserwacja własnego ciała pod kątem wyznaczania dni płodnych oraz niepłodnych, a także dopasowanie do nich momentów współżycia. Głównym wyznacznikiem tej metody jest umiejętność kobiecej samokontroli, która, wobec prowadzenia intensywnego trybu życia, połączonego z wielogodzinną pracą i nadmiarem obowiązków, może sprawiać pewne trudności.

Na szczęście rozwój nauki i medycyny umożliwia sięgnięcie po pomocne i zaawansowane w tej materii produkty i rozwiązania, które zaprezentujemy w niniejszym artykule. Czytaj dalej

Czy warto robić postanowienia na nowy rok?

plan na nowy rokWraz z kończącym się rokiem nadchodzi czas na podsumowujące refleksje – postanawiamy wtedy, że od nowego roku pewne rzeczy w swoim życiu zmienimy. Część z nas obiecuje sobie rzucenie papierosów, inni – zapisanie się na siłownię lub fitness i pozbycie się zbędnych kilogramów, a jeszcze inni mają w planach założenie rodziny i postaranie się o potomstwo. Czy noworoczne postanowienia mają sens? Tak, jeśli naprawdę je realizujemy, a nie tylko liczymy na to, że po prostu się spełnią, jak życzenia prezentów pod choinką.

Czytaj dalej