FertilFocus mikroskop owulacyjny
  • FertilFocus mikroskop owulacyjny

FertilFocus Mikroskop owulacyjny

Wyznacza dni płodne poprzez szybkie badanie śliny. Bezpieczny oraz łatwy w użyciu. Dokładność: 98%. Do wielokrotnego użytku.

FertilFocus
110,19 zł
Brutto
Ilość:
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Kiedy wzrasta poziom hormonów (estrogenów) w organizmie kobiety w okresie okołoowulacyjnym, struktura śliny i śluzu szyjkowego zmienia swoją krystalizację. Zmiana ta charakteryzuje się tzw. objawem liścia paproci - w wysuszonej próbce kobiecej śliny oraz śluzu można, przy użyciu mikroskopu, zaobserwować wykrystalizowany układ w formie liści paproci. Zmiana ta utrzymuje się od dwóch dni przed owulacją, do dwóch dni po jej zakończeniu.

Kiedyś krystalizację można było obserwować tylko w szpitalach lub placówkach zajmujących się takimi badaniami. Dzięki FertilFocus można to zrobić samodzielnie i dyskretnie. Mikroskop ten pozwala na obserwację procesu zmiany krystalizacji śliny. przez okres całego cyklu menstruacyjnego, przyczyniając się tym samym do precyzyjnego określenia dni płodnych, w których szansa na zajście w ciążę jest największa. Powiększenie obrazu śliny przy jego użyciu jest aż 60-krotne, a podświetlenie LED umożliwia lepszy odczyt zachodzącej krystalizacji.

Przeprowadzane przez okres 58 dni badania kliniczne na grupie 42 kobiet w wieku reprodukcyjnym (20-35 lat) z użyciem mikroskopu FertilFocus wskazały na zgodność w 89.2% z wynikami testów LH. Zgodność interpretacji obserwacji dni płodnych poprzez FertilFocus przez badane kobiety, jak i profesjonalistów, wyniosła 100%.


Zalety testera owulacyjnego FertilFocus:

  • bezpieczny oraz łatwy w użyciu,
  • 98% dokładności wykrywania owulacji,
  • test wielokrotnego użytku (jeden mikroskop można stosować przez okres dwóch lat), co daje oszczędność finansową i dużą opłacalność tej metody w porównaniu do testów paskowych,
  • łatwodostępny i łatwy w pobraniu materiał do analizy – ślina,
  • zbliżona dokładność metody w porównaniu do wyników testów badania LH potwierdzona badaniami,
  • czułość testu pokrywalna z czułością testów paskowych, co znajduje odzwierciedlenie w badaniach,
  • szybkość odczytania wyniku,
  • dyskretne opakowanie o kształcie szminki – zawsze pod ręką,
  • ma zastosowanie także przy antykoncepcji naturalnej.


Czułość

Czułość mikroskopu można porównać do czułości testów paskowych - 30 mlU/ml/LH.


Stosowanie

Mikroskop jest przeznaczony do wielokrotnego użytku, co oznacza, że można badać ślinę nawet kilka razy dziennie. Najlepiej robić to zaraz po przebudzeniu, przed jedzeniem, piciem i myciem zębów. Kolejną analizę można przeprowadzić dwie godziny po zakończeniu poprzedniej.

 

Instrukcja użycia

1. Zdejmij wieczko i ostrożnie wyciągnij czarną, dwuelementową część mikroskopu (pamiętaj, aby ją wyciągnąć, nie wykręcić).

2. Jeśli używasz mikroskopu pierwszy raz, przetrzyj czarną część przed rozpoczęciem badania, najlepiej wacikiem nasączonym wodą lub alkoholem.

3. Nanieś próbkę śliny na szkiełko w czarnej części elementu, rozcierając ją delikatnie. Postaraj się uniknąć powstawania bąbelków powietrza.

4. Włóż czarną, dwuelementową część do tulei i odczekaj około 5 minut - aż do wyschnięcia próbki. Jeżeli próbka nie zostanie zniszczona, wynik jest widoczny jeszcze przez kilka kolejnych dni.

5. Przyłóż FertilFocus do oka i wciśnij podświetlenie LED (przycisk "push"). Aby zaobserwować wynik testu, kręć czarnym elementem, aby wyregulować ostrość widzenia.

6. Obserwuj strukturę:

Dni niepłodne: brak struktur, linii - brak dni płodnych

Okres przejściowy (okołoowulacyjny): małe struktury, mała krystalizacja pomiędzy plamami; owulacja może wystąpić za 3-4 dni - w tym czasie może dojść do zapłodnienia.

Dni płodne: Mocna krystalizacja, widoczne dominujące struktury - owulacja właśnie ma miejsce lub ma wystąpić; jest to najbardziej płodny czas w cyklu, dlatego najlepiej podjąć współżycie w ciągu 24-48h od poznania wyniku badania.


Uwagi

Mikroskop FertilFocus ma szerokie zastosowanie - pozwala wyznaczyć nie tyle okres przechodzenia owulacji, ale również czas przed i po owulacji. Tym różni się od termometru owulacyjnego, który pozwala określić, kiedy dokładnie następuje sama owulacja.

Jeśli po okresie 3-4 miesięcy od stosowania mikroskopu FertilFocus nie dochodzi do zapłodnienia, należy zgłosić się do lekarza.Producent
Babystart Limited, Wielka Brytania

Podmiot odpowiedzialny
Medimes Sp. z o.o.

FertilFocus

Produkty powiązane