Najczęściej Kupowane

0 Review(s)
Termometr owulacyjny
20,28 zł

Cyfrowy termometr do mierzenia temperatury ciała. Wspomaga ustalenie dni płodnych u kobiet. Dokładność: do dwóch miejsc po przecinku.

0 Review(s)
Maca w proszku, 400 g
79,00 zł
Korzeń Maca w proszku prosto z Peru. Pozytywnie wpływa na płodność oraz witalność. Wyrównuje poziom hormonów w organizmie. Naturalny i certyfikowany ekstrakt z korzenia Maca najwyższej jakości. Zalecany do przyjmowania przez kobiety oraz mężczyzn...
Wszystkie bestsellery
logo

Masz problemy z zajściem w ciąże? Co najmniej jedna na sześć par mają problemy z szybkim zajściem w ciążę. Badania wykazują, że długie starania mogą być spowodowane próbami w nieodpowiednim momencie. Problemem może okazać się fakt, iż kobieta jest płodna tylko około 5 dni w cyklu a najbardziej płodny okres to tylko dwa dni podczas owulacji. Czas współżycia jest zatem bardzo ważny podczas starań o dziecko.

Jak wspomóc starania o ciążę? Prostym i szybkim sposobem na zidentyfikowanie najlepszego czasu na współżycie jest korzystanie z testów owulacyjnych.

Testy owulacyjne obecnie występują w dwóch wersjach – paskowe testy owulacyjne jednorazowego użytku wykrywające hormon LH w moczu oraz  mikroskopy owulacyjne wielokrotnego użytku do wyznaczenia dni płodnych za pomocą obserwacji śliny.

Najpopularniejszą wersją badania dni płodnych w cyklu kobiety jest stosowanie jednorazowych testów owulacyjnych. Tego typu testy wykrywają obecność hormonu luteinizującego (LH) w moczu kobiety, dzięki czemu możliwe jest wykrycie zbliżającej się owulacji. Jest to doskonały sposób wspomagania dla kobiet starających się o dziecko.

Testy owulacyjne dostępne na rynku różnią się między sobą m.in. czułością. Najbardziej polecane są testy o czułości 20-30 mlU/ml. Takie testy posiadają ok. 99% dokładności. Wynik badania otrzymujemy w ciągu kilku minut.

Co to jest owulacja?

Owulacja to czas, kiedy dojrzałe jajo opuszcza jajnik i przedostaje się do jajowodu gotowe do zapłodnienia. W celu zapłodnienia plemnik musi dotrzeć do jajeczka w ciągu 24 godzin od czasu gdy opuściło ono jajnik. Natychmiastowo tuż przed owulacją organizm produkuje ogromne ilości hormonu LH, który wywołuję uwolnienie jajeczka z jajnika. Wzrost poziomu LH najczęściej przypada na środek cyklu menstruacyjnego. To właśnie w tym czasie są największe szanse na zajście w ciążę. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, iż wzrost LH oraz sama owulacyjna może nie wystąpić podczas każdego cyklu.

Testy owulacyjne to szybkie, jednoetapowe badanie przepływu immunologicznego dla wykrycia wzrostu wydzielania hormonu LH poprzez badanie moczu. Wykrycie wzrostu LH sygnalizuję, iż do owulacji dojdzie w ciągu kolejnych 24-36 godzin. Test wykorzystuje kombinację przeciwciał, w tym monoklonalnych przeciwciał LH do selektywnego wykrywania podwyższonego poziomu LH.

Jak wykonać badanie owulacji i co wpływa na wynik ?

Testy owulacyjne paskowe pozwalają wykonać badanie w sposób szybki i łatwy.

Badanie wykonuje się podobnie jak badanie testem ciążowym z moczu, jednak w przeciwieństwie do testów ciążowych nie należy używać do badania próbki pobranej z porannego moczu. Może to wpłynąć na wyniku testu. Innymi czynnikami, które mogą mieć niekorzystny wpływ na wiarygodność testu są: alkohol, doustne środki antykoncepcyjne, karmienie piersią czy ciąża.

Najlepiej jest przeprowadzić badanie w godzinach 10-20. Zaleca się wykonywanie testu zawsze o tej samej porze. Ponadto ważne  jest aby nie przyjmować płynów na ok. 2 godziny przed wykonaniem badania.

Kiedy zacząć badania testem owulacyjnym?

Aby wyznaczyć odpowiedni czas na rozpoczęcie badania należy określi długość cyklu menstruacyjnego.

Długość cyklu oblicza się od pierwszego dnia miesiączki do ostatniego poprzedzającego pierwszy dzień kolejnej miesiączki.

W przypadku nieregularnych cykli, należy wyznaczyć średnią długość cykli z ostatnich miesięcy. W zależności od długości cyklu badania rozpoczyna się między 5 a 23 dniem cyklu.

Warto wiedzieć. Do badania nie wykorzystuj porannego moczu. Wykonuj badania najlepiej zawsze o tej samej porze dnia. Ogranicz przyjmowanie płynów na 2 godziny przed badaniem.

Udostępnij