Najczęściej Kupowane

0 Review(s)
Termometr owulacyjny
20,28 zł

Cyfrowy termometr do mierzenia temperatury ciała. Wspomaga ustalenie dni płodnych u kobiet. Dokładność: do dwóch miejsc po przecinku.

0 Review(s)
Maca w proszku, 400 g
79,00 zł
Korzeń Maca w proszku prosto z Peru. Pozytywnie wpływa na płodność oraz witalność. Wyrównuje poziom hormonów w organizmie. Naturalny i certyfikowany ekstrakt z korzenia Maca najwyższej jakości. Zalecany do przyjmowania przez kobiety oraz mężczyzn...
Wszystkie bestsellery
logo

Testy owulacyjne to doskonałe narzędzie do wyznaczania dni płodnych. Są szybkie, tanie i skuteczne. Działają na zasadzie wykrywania hormonu luteinizującego (LH) w próbce pobranego moczu. Masz pytanie odnośnie stosowania testów owulacyjnych? Przeczytaj odpowiedzi na najczęstsze z nich.

Stężenie szczytowe tego hormonu jest odpowiedzialne za doprowadzenie do pęknięcia pęcherzyka Graafa, czyli właśnie do owulacji.

1. Czy mogę używać testów owulacyjnych jako antykoncepcji?

Nie. Testy nie powinny być używane jako metoda antykoncepcji. Testy owulacyjne najlepiej stosować do planowania macierzyństwa w celu wykrycia najlepszych dni na staranie się o dziecko, które dadzą Ci największą szanse na pozytywne zajście w ciążę.

2. Jak dokładne są testy owulacyjne?

Badania kliniczne porównujące wyniki z wykorzystaniem testów owulacyjnych a innych komercyjnych metod wykrywania hormonu LH wykazały dokładność wykrywania wzrostu LH na poziomie > 99%. Testy owulacyjne wykrywają wzrost LH w moczu już przy stężeniu 20mlU/ml i wyższym.

3. Czy alkohol i popularne leki mają wpływ na wynik badania?

Alkohol może mieć wpływ na wynik badania. Nie zaleca się wykonywania testów po spożyciu alkoholu. Także podczas przyjmowania terapii hormonalnej warto skonsultować z lekarzem, czy skład leków może mieć wpływ na wynik badania. Doustne środki antykoncepcyjne, karmienie piersią oraz ciąża może mieć niekorzystny wpływ na wiarygodność testu.

4. Dlaczego nie powinnam wykorzystywać do badań porannego moczu i jaka pora dnia jest najlepsza na przeprowadzenie testu?

Nie zaleca się przeprowadzania badania z porannego moczu ponieważ jest mocno skoncentrowany przez co może dawać fałszywe wyniki. Każda inna pora dnia jest odpowiednia. Dla najlepszych wyników staraj się przeprowadzać badanie za każdym razem o tej samej porze dnia.

5. Dlaczego ilość spożywanych napojów może mieć wpływ na badanie?

Duża ilość przyjmowanych płynów tuż przed testem może rozcieńczyć poziom hormonu w Twoim moczu. Sugerujemy ograniczenie przyjmowania płynów na 2 godziny przed badaniem.

6. Jak długo linie na teście pozostają widoczne?

Test powinien być odczytany w ciągu 5 minut od wykonania. Wynik pozytywny nigdy nie powinien zniknąć. Linie mogą przybrać ciemniejszą barwę lub rozlać się po tle po kilku godzinach od wykonania testu jednakże nie powinnaś odczytywać testu po czasie dłuższym niż 10 minut od wykonania badania.

7.Gdy zobaczę wynik pozytywny w jakim czasie najlepiej rozpocząć współżycie?

Owulacja nadejdzie w ciągu 24-36 najbliższych godzin. Będzie to czas najwyższej płodności. W tej ramie czasowej najlepiej rozpocząć współżycie.

8. Używam metody termicznej do wyznaczania dni płodnych (termometr owulacyjny). Czy ten test może zastąpić tę metodę?

Testy owulacyjne nie zastępują metody termicznej. Metoda termiczna wskazuje okres gdy do owulacji już doszło. Testy owulacyjne wskazują moment gdy do owulacji dopiero dojdzie.

9. Otrzymałam wynik pozytywny i współżyłam podczas dni płodnych ale nie zaszłam w ciążę. Co powinnam zrobić?

Jest wiele czynników, które mają wpływa na pozytywne zapłodnienie. Zdrowym parom może zająć kilka miesięcy zanim dojdzie do szczęśliwej ciąży i mogą potrzebować korzystać z testów owulacyjnych przez co najmniej kolejne 3-4 miesiące. Jeżeli po tym czasie nie uda Wam się zajść w ciążę, skontaktuj się z lekarzem.

10. Otrzymałam wynik pozytywny i współżyłam podczas dni płodnych. Po jakim czasie mogę sprawdzić czy zaszłam w ciążę?

Test ciążowy, w zależności od jego czułości, może być wykonany już 10 dni od zapłodnienia.

Udostępnij