Najczęściej Kupowane

0 Review(s)
Termometr owulacyjny
20,28 zł

Cyfrowy termometr do mierzenia temperatury ciała. Wspomaga ustalenie dni płodnych u kobiet. Dokładność: do dwóch miejsc po przecinku.

0 Review(s)
Maca w proszku, 400 g
79,00 zł
Korzeń Maca w proszku prosto z Peru. Pozytywnie wpływa na płodność oraz witalność. Wyrównuje poziom hormonów w organizmie. Naturalny i certyfikowany ekstrakt z korzenia Maca najwyższej jakości. Zalecany do przyjmowania przez kobiety oraz mężczyzn...
Wszystkie bestsellery
logo

Bardzo często pary, które starają się przez dłuższy czas o dziecko, seks traktują jedynie jako środek pozwalając na zajście ciążę. Seks, który dawał niegdyś wiele przyjemności i mnóstwo radości nagle staje się obowiązkiem. Ogromna presja posiadania dziecka rodzi frustracje i stres. Nieudane życie seksualne wpływa na relacje w związku i błędne koło się zamyka. Czas powiedzieć sobie STOP i sprawić, aby seks na nowo stał się przyjemny. Stres i napięcie zdecydowanie nie są w tej sytuacji Waszymi sojusznikami. Przestańcie myśleć o Waszym łóżkowym życiu jako jedynie o obowiązkowej drodze do spełnienia celu. Droga ta powinna być urozmaicona, przyjemna i powinna jeszcze bardziej scalać Waszą wspaniałą relację.

Jak podkręcić atmosferę w łóżku?

Przede wszystkim zmieńcie swoje nastawienie i zacznijcie myśleć o seksie jak o przyjemności. Wróćcie pamięcią do czasów, kiedy kochaliście się tylko i wyłącznie dla rozkoszy. Seks spontaniczny i urozmaicony, daleki od rutyny pozwoli Wam się odprężyć i czerpać z niego radość.

Staranie się o dziecko to dobry czas na urozmaicenie swojego łóżkowego życia. Puśćcie wodze fantazji, dzielcie się swoimi erotycznymi fantazjami, nie bójcie się eksperymentować. Kobieta może zaskoczyć swojego mężczyznę nową, niezwykle zmysłową bielizną, on zaś może się postarać o gadżety erotyczne, które z pewnością wprowadzą do Waszego życia seksualnego nowe doznania i wskrzeszą na nowo iskierkę namiętności. Próbujcie różnych rzeczy- od zmysłowego masażu i romantycznej kąpieli począwszy, po zabawę w pokojówkę lub ostrzejszy seks z użyciem kajdanków. Róbcie to, czego nie robiliście do tej pory. Inspiracje możecie czerpać z opowiadań lub filmów erotycznych- jest to istna kopalnia pomysłów.

Jakie pozycje seksualne sprzyjają poczęciu?

Istnieje szereg pozycji seksualnych, które umożliwiają głęboką penetrację partnerki, a co za tym idzie, skracają plemnikom drogę którą muszą pokonać. To właśnie one sprzyjają zajściu w ciążę.

  • Pozycja klasyczna -  kobieta leży na plecach i nogami oplata tułów partnera. Istnieje jeszcze inny wariant tej pozycji, częściej polecany do zajścia w ciążę. Kobieta powinna założyć nogi na ramiona partnera lub oprzeć stopy o jego tors. Im wyżej kobieta uniesie biodra, tym lepsza będzie penetracja i plemniki łatwiej dostaną się do komórki jajowej.
  • Pozycja kolankowo-łokciowa - kobieta klęczy i podpiera się łokciami na poduszce, partner zaś wprowadza członek od tyłu. Pozycja ta pozwala na głęboką penetrację i daje większą możliwość ruchową mężczyźnie. Jest uznawana za jedną z najbardziej skutecznych pozycji do zajścia w ciążę.

Aby jeszcze bardziej ułatwić zapłodnienie, kobieta może poleżeć jeszcze jakiś czas po stosunku z uniesionymi nogami.

Czy podczas starań o dziecko można stosować lubrykanty?

Stres, który towarzyszy staraniu się o dziecko może powodować suchość pochwy. Podwyższony poziom suchości pochwy odnotowano u około 75% kobiet, które dążą do posiadania dziecka. Sytuacja ta ma duży wpływ na zapłodnienie. Warto więc sięgnąć po lubrykant, pamiętając jednak, że stosowanie nieodpowiednich produktów tego typu może utrudnić staranie się o dziecko. Mogą one uszkodzić plemniki i w konsekwencji uniemożliwić zapłodnienie. Warto więc sięgnąć po środek przeznaczony specjalnie dla par starających się o dziecko. Na rynku dostępne są  lubrykanty, które nie tylko nie szkodzą, ale wręcz pomagają w zajściu w ciążę. Takim produktem jest np. lubrykant Conceive Plus, który zawiera jony wapnia i magnezu, wspomaga ruchliwość plemników oraz wydłuża czas ich życia. Naśladuje płodny śluz szyjki macicy, dzięki odpowiedniej ilości elektrolitów. Środek ten jest idealnym rozwiązaniem dla par, które starają się o dziecko.

Kiedy najlepiej się kochać?

Zawsze, kiedy macie na to ochotę! Jednak ważne jest skupienie się szczególnie na dniach okołoowulacyjnych partnerki. Wtedy szanse na zajście w ciążę bardzo rosną. Na rynku są dostępne testy owulacyjne, które sprawdzają poziom hormonu luteinizującego (LH), co pozwala na dokładne wykrycie owulacji.

Starając się o dziecko nie traćcie radości z seksu! Zróbcie wszystko, aby ten etap w Waszym życiu kojarzył się tylko i wyłącznie z przyjemnością i z radością.

Jeśli po roku regularnych starań się o dziecko nie widać efektów, warto udać się do lekarza na badania. Istnieje wiele czynników, które przeszkadzają w zajściu w ciążę, jednak często można je w bardzo łatwy sposób zniwelować, np. zmieniając swoją dietę i tryb życia.

Udostępnij