Nowe produkty

Maca 3w1 czarna, żółta, czerwona
Nowy
0 Review(s)
Maca Forte 3w1, 90 kapsułek
55,46 zł

Maca 3w1 Forte to połączenie 3 odmian korzenia Maca z Peru (Lepidium Meyenii) - białej, czerwonej i czarnej. Maca jest uważana za naturalne źródło fitoestrogenu o udowodnionym pozytywnym wpływie na płodność mężczyzn i kobiet....

Wszystkie nowe produkty

Najczęściej Kupowane

0 Review(s)
Test ciążowy płytkowy
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie
0,74 zł

Wysoka czułość! Wysoka skuteczność! Jednorazowy bardzo wrażliwy test ciążowy z moczu HCG. Instrukcja w języku polskim.
DATA WAŻNOŚCI 27.04.2019 r

0 Review(s)
Test ciążowy paskowy
0,93 zł
Prosty, szybki i skuteczny sposób na wykrycie wczesnej ciąży. Wysyłka w dyskretnym opakowaniu, bez oznaczeń sklepu. Wynik w 5 minut. Dokładność:...
Wszystkie bestsellery
logo

Problemy z zajściem w ciążę? Winna psychika!

Starasz się przez długi czas o dziecko, ale nic z tego nie wychodzi. Gonisz od lekarza do lekarza, robisz badania, skrupulatnie liczysz dni płodne, czytasz czasopisma dla przyszłych matek, przeglądasz fora internetowe i dalej NIC! Brzmi znajomo? Rozczulają Cię maluszki koleżanek, ale wzbudzają też zazdrość i obawę… dlaczego Ty nie możesz zajść w ciążę?! Przecież tak bardzo się starasz i myślisz o tym praktycznie bez przerwy. STOP! Właśnie takim zachowaniem możesz sobie bardzo zaszkodzić i opóźnić posiadanie upragnionego dziecka. Psychika i Twoje dobre samopoczucie mają dużo większe znaczenie przy poczęciu malucha, niż mogłoby Ci się wydawać.

Bariera psychiczna a zajście w ciążę

Oprócz przyczyn fizjologicznych, istnieją także powody psychiczne, które utrudniają zajście w ciążę. Jeśli wyniki badań Twoje i Twojego partnera są dobre, a Ty nadal jesteś niepłodna, bardzo prawdopodobne jest, że przyczyna niepłodności tkwi w psychice. Problem ten dotyczy około 30 % par. Zamiast wykonywać nieskończone ilości badań i obwiniać siebie, albo swojego partnera o to, że nie możecie mieć dziecka, lepiej w takim wypadku udać się do specjalisty- psychologa, który pomoże Wam pokonać barierę psychiczną, która uniemożliwia zajście w ciążę.

Jak wpływa stres na poczęcie?

Kobietom, które długi czas starają się o dziecko, a mają problemy z poczęciem, zazwyczaj towarzyszy bardzo wysoki poziom stresu, porównywalny do stresu jaki towarzyszy przy stracie ukochanej osoby. Stres ma bardzo negatywy wpływ na gospodarkę hormonalną. Gdy się stresujesz, przysadka mózgowa zwiększa produkcję prolaktyny. Hormon ten, produkowany w nadmiarze, może zaburzać produkcję śluzu, przesuwać owulację lub prowadzić do cykli bezowulacyjnych, przesuwać miesiączkę, a w konsekwencji bardzo utrudniać starania o dziecko.

 Emocje towarzyszące bezowocnemu staraniu się o potomstwo

Lęk, poczucie bezsilności, beznadziejności, napięcie, te wszystkie silne i negatywne emocje nie sprzyjają poczęciu. Samoocena Twoja lub partnera ulega znacznemu obniżeniu. Bardzo często pary, które przez długi czas starają się o dziecko zagłębiają się w fora internetowe i natykają się na liczne historie, w których ludzie opowiadają o swoich bezskutecznych próbach zajścia w ciążę. To tylko wzmaga poczucie przygnębienia. Takie działania naprawdę nie przyniosą pozytywnych skutków. Nie mają również sensu wzajemne oskarżenia i frustracja! Trzeba zacząć działać, ale od innej strony niż dotychczas.

Jeśli już wiesz, że problem z zajściem w ciążę może tkwić w nadmiernej koncentracji na staraniach o dziecko, spróbuj to zmienić! Jak?

W następnym artykule znajdziesz porady, które umożliwią zrelaksowanie się i pokonanie bariery psychicznej. Głowa do góry, za pomocą kilku technik i zmiany swojego podejścia do ciąży, możesz zmienić naprawdę dużo!

Udostępnij