Jak zaplanować płeć dziecka? Planowanie płci dziecka.

Jak zaplanować płeć dziecka?

Jak zaplanować płeć dziecka?

Czy możesz zaplanować płeć dziecka?

Przyszli rodzice najbardziej pragną, aby dziecko urodziło się zdrowe. Płeć dziecka zostaje na ogół zepchnięta na dalszy plan. Czasami nawet rodzice życzą sobie, aby ta kwesta pozostała tajemnicą aż do porodu. Jednak większość osób starających się o dziecko, oczyma wyobraźni widzi córeczkę bądź synka. Nawet jeśli nie mówi się o tym głośno, gdzieś w głębi zazwyczaj ukrywa się pragnienie posiadania dziecka określonej płci. Okazuje się, że istnieją sposoby, które mogą do tego pragnienia przybliżyć…

Metoda dr Benendo

Jeśli chodzi o tę metodę, czynnikiem, który bierze się pod uwagę  jest szybkość oraz długość życia plemników. Plemniki z chromosomem Y, które decydują o płci męskiej są szybsze, ale  żyją krócej od plemników z chromosomem X odpowiedzialnej za płeć żeńską (te z kolei są wolniejsze, ale mogą dłużej przeżyć w środowisku pochwy). Jeśli więc będziecie kochać się w owulację lub zaraz po niej jest większa szansa na poczęcie chłopca, a jeśli przed owulacją większa jest szansa na dziewczynkę, za co odpowiedzialne są żyjące dłużej plemniki z chromosomem X.

Metoda Selnas („Naturalny wybór płci”)

Selnas to nowa metoda planowania płci dziecka. Istotnym czynnikiem jest tutaj potencjał elektryczny komórki jajowej i plemników. Potencjał komórki jajowej jest różny, w zależności od dnia cyklu. Może być dodatki lub ujemny. Plemniki X (żeńskie) są zawsze naładowane dodatnio, zaś plemniki Y (męskie)- ujemnie. Komórka jajowa, w zależności od dnia cyklu, jedne plemniki przyciąga, a inne odpycha. Metody tej nie możesz określić sama. W określeniu kalendarza polaryzacyjnego trudnią się specjalistyczne firmy. Badanie to jest kosztowne. Bierze się w nim pod uwagę grupę krwi, wiek kobiety, daty cykli, itp.

 

Metoda chińska

Chiński kalendarz księżycowy to bardzo stara metoda! Został on odkryty ponad 700 lat temu.

Przy tej metodzie istotne są 2 informacje: wiek kobiety i miesiąc poczęcia dziecka. W zależności od tych dwóch czynników można przybliżyć się do posiadania dziecka o pożądanej płci.

 

Wpływ diety na płeć

Badania prof. Josepha Stolkowskiego  potwierdzają, że na płeć dziecka może mieć duży wpływ dieta przyszłej mamy. Powinna jednak ona zacząć ją stosować już ok. 6 miesięcy przed planowaniem ciąży. Jeśli  marzysz o dziewczynce, Twoja dieta powinna być bogata w wapń i magnez. Produkty obfite w magnez i wapń to m.in. produkty mleczne: np. sery, mleko, jogurty, gorzka czekolada, orzechy laskowe, ryby oraz szpinak. Jeśli chciałabyś przybliżyć się do posiadania chłopca, Twoja dieta powinna się składać z potasu i sodu które obecne są w takich produktach, jak: pietruszka, pomidory, suszone morele i figi, awokado, ziemniaki, seler, cytrusy, rodzynki.

 

Metoda Ericssona – laboratoryjna

Jest to metoda niezwykle kosztowna i ciężko dostępna. Polega ona na odwirowywaniu nasienia, czyli oddzieleniu laboratoryjnym plemników męskich i żeńskich. Następnie następuje zapłodnienie wybranymi plemnikami. Jest ona stosowana bardzo rzadko, jedynie w przypadkach, gdy konkretna płeć dziecka niesie za sobą ryzyko wystąpienia chorób genetycznych.

Wszystkie przedstawione powyżej metody nie dają 100% gwarancji na urodzenie dziecka o upragnionej płci, choć mogą do tego przybliżyć. Natura lubi przecież płatać figle i nie zawsze da się ją okiełznać. Na forach internetowych można przeczytać wiele historii, w których rodzice rygorystycznie przestrzegali jednej metody, lub nawet kilku naraz, a i tak, ku ich zaskoczeniu, urodziło się dziecko innej płci niż planowana. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie wypróbowania wybranej metody, jednak należy pamiętać, aby nie nastawiać się na jej 100% spełnienie, a podejść do tego raczej z ciekawością i dystansem. A może warto po prostu zaufać naturze? Wybór należy do Was!