Test owulacyjny strumieniowy 5 szt
Obniżka - 5,00 zł
 • Test owulacyjny strumieniowy 5 szt
 • Wyniki testu owulacyjnego
 • Jak wykonać test owulacyjny strumieniowy

Test owulacyjny strumieniowy, 5 szt

Domowe testy owulacyjne strumieniowe określające poziom hormonu LH w moczu. 5 testów strumieniowych w opakowaniu.

TNOWLACYJNYSTRMIENIOWY
13,43 zł
18,43 zł
Brutto
Ilość:

Domowy test owulacyjny jednorazowego użytku TestNow pomoże Ci łatwo i szybko wyznaczyć dni płodne z dokładnością do 99%. Test wykrywa obecność hormonu LH w moczu, którego poziom rośnie gdy dochodzi do owulacji. Czułość testu 25 mIU/ml pozwoli wykryć dni płodne we wczesnym etapie cyklu.

Strumieniowy test owulacyjny jest łatwiejszy w użyciu od standardowych testu jakim jest test owulacyjny paskowy. Nie wymaga pobierania próbki moczu do naczynia/pojemnika. 

Test owulacyjny jest jednoetapowym testem immunochromatograficznym przeznaczonym do jakościowego oznaczania ludzkiego hormonu luteinizującego (LH) w moczu w celu przewidywania czasu jajeczkowania zarówno dla celów profesjonalnych, jak i samokontroli.

Ponieważ obecne badania pokazują, że czas owulacji u 38% kobiet jest krótszy niż 10 godzin, zalecamy stosowanie testu owulacji dwa razy dziennie rano i wieczorem, aby skuteczniej  i dokładniej wykryć czas owulacji. Wzrost LH zwykle następuje przed owulacją, co oznacza uwolnienie jajeczka. Po uwolnieniu czas życia jajeczka wynosi do 24 godzin, podczas gdy plemniki z nasienia przeżywają w ciele kobiety do 3 dni. W rezultacie test owulacji może pomóc przewidzieć dwa najbardziej płodne dni po wykryciu wzrostu LH. Współżycie w ciągu tych dni zmaksymalizuje twoje szanse zajścia w ciążę.

Kiedy wykonać test owulacyjnyKiedy wykonać test owulacyjny?

Określ długość cyklu miesiączkowego. Twoja długość cyklu miesiączkowego to liczba dni od pierwszego dnia miesiączki (krwawienie miesiączkowe) do ostatniego dnia przed rozpoczęciem kolejnego miesiączki. Oblicz średnią długość cyklu z ostatnich kilku miesięcy. Skorzystaj z tabeli aby określić, którego dnia cyklu rozpocząć badanie owulacji. Dopasuj długość Twojego cyklu do dnia cyklu, w którym należy rozpocząć testowanie. Wykonuj kolejne testy przez następne 5 dni o tej samej porze, aż do wyznaczenia wzrostu hormonu LH. Jeżeli cykl jest krótszy niż 21 dni lub dłuższy nić 38 dni skonsultuj się z lekarzem.

Uwaga: Jeśli nie masz pewności co do długości swojego cyklu, możesz użyć najkrótszej długości cyklu z tabeli obok. Jeśli to zrobisz, będziesz musiał testować w kierunku wykrycia skoku poziomu hormonu LH przez ponad kolejnych 5 dni.

Jak należy przygotować się do wykonania testu owulacyjnego?

Test powinien być przeprowadzony wyłącznie na świeżej próbce moczu zaraz po pobraniu próbki. Mocz nie wymaga specjalnej obróbki. Wybierz dogodną porę dnia, aby wykonać test. Każdy kolejny test powinien być wykonany o tej samej porze dnia w trakcie cyklu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, przetestuj między godziną 10:00 a 20:00.

Jak wykonać test owulacyjny strumieniowy

 1. Doprowadź saszetkę foliową z testem do temp. pokojowej.
 2. Wyjmij test strumieniowy z foliowej saszetki.
 3. Zdejmij zatyczkę z testu.
 4. Przytrzymaj test za uchwyt bezpośrednio paskiem absorbującym skierowanym w strumieniu moczu przez co najmniej 3-5 sekund
 5. Możesz także zamoczyć test końcówką absorbującą skierowaną w dół w pojemniku z pobraną wcześniej świeżą próbką moczu. Przytrzymaj test w próbce moczu przez 5 sekund.
 6. Załóż zatyczkę z powrotem na test i odłóż go na suchą, płaską powierzchnię okienkami testowymi skierowanymi w górę.
 7. Odczytaj wynik testu po 10 minutach. Wynik odczytany po więcej niż 15 minutach można uznać za nieprawidłowy.
 8. Wyrzuć test po odczytaniu wyniku.

Wynik testu owulacyjnegoJak interpretować wynik testu owulacyjnego

Wynik pozytywny: Jeśli zarówno linia testowa, jak i linia kontrolna są widoczne a linia testowa (T) jest bardziej intensywna lub równa linii kontrolnej (C), wynik testu jest pozytywny, co oznacza, że owulacja prawdopodobnie wystąpi w ciągu najbliższych 24-48 godzin.

Wynik negatywny: W obszarze kontrolnym (C) widoczna jest jedna bordowa linia a w obszarze testowym (T) nie pojawiła się linia lub kolor linii testowej (T) jest mniej intensywna niż linia kontrolna (C). Wynik jest negatywny.

Wynik nieprawidłowy: Jeśli linia kontrolna C nie pojawi się wcale, nawet mimo pojawienia się linii testowej T wynik jest nieprawidłowy. Wykonaj test ponownie. 

Wynik nieprawidłowy może być spowodowany brakiem odpowiedniego nasączenia paska absorbującego lub wynik został odczytany za wcześnie lub za późno. 

Opakowanie testu owulacyjnego strumieniowego TestNow zawiera:

5 testów owulacyjnych strumieniowych

Jedna ulotka informacyjna (instrukcja użytkowania).

Producent:

Nantong Egens Biotechnology Co., Ltd.

Dystrybutor:

Medimes Sp. z o. o.

Bohaterów Września 82, 

31-620 Kraków, Polska

TNOWLACYJNYSTRMIENIOWY