Test płodności dla mężczyzn

Domowe badanie nasienia określające koncentrację plemników w nasieniu. 1 kasetkowy test płodności w opakowaniu.

TNNASIENIA
41,20 zł
Brutto
Ilość:
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


Test płodności dla mężczyzn TestNow służy do domowego, samodzielnego określenia koncentracji nasienia, czyli ilości plemników znajdujących się w 1 ml nasienia. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi WHO, norma koncentracji nasienia pozwalająca na zapłodnienie wynosi obecnie 15 milionów plemników na 1 ml spermy. Test płodności dla mężczyzn TestNow wskaże, czy ilość plemników jest poniżej czy powyżej tej granicy.

Test do jakościowego wykrywania stężenia plemników w nasieniu ludzkim metodą in vitro oraz do prowadzenia pomocniczej diagnozy klinicznej niepłodności i samooceny męskiej płodności w trakcie starań o dziecko. Wyłącznie do diagnostyki in vitro.

Kluczowe jest wykluczenie problemów z płodnością u obojga partnerów. W celu sprawdzenia kobiecej płodności zapoznaj się z produktem test płodności dla kobiet. 

Jak należy przygotować się do wykonania badania nasienia testem płodności dla mężczyzn?

 1. Przed badaniem ważne jest, aby powstrzymać się od jakiejkolwiek aktywności seksualnej przez 3-7 dni. Gwarantuje to, że objętość i jakość plemników jest na najwyższym poziomie, a test będzie wówczas dokładnym określeniem liczby plemników.
 2. Próbkę nasienia należy pobrać poprzez masturbację bezpośrednio do dołączonego kubeczka na próbkę. Nie usuwaj z kubeczka naklejonego plastra.
 3. Pozostaw nasienie w kubeczku na 15 minut w temperaturze pokojowej od czasu do czasu delikatnie wstrząsając pojemnikiem aż nasienie stanie się płynne.
 4. Przetestuj próbkę nasienia jak najszybciej po jej zebraniu. W temperaturze pokojowej
 5. próbkę można przechowywać maksymalnie przez 2 godziny. Jeśli nie można przetestować próbki na czas, przechowuj ją w lodówce 2-8°C nie dłużej niż 12 godzin. W przypadku przechowywania w temperaturze -20°C nie dłużej niż 30 dni. Nie zamrażać i rozmrażać wielokrotnie.

Jak wykonać domowy test płodności dla mężczyzn

 1. Wyjąć test kasetkowy z foliowej saszetki i położyć poziomo na płaskiej powierzchni. Używając pipety znajdującej się w saszetce foliowej, pobierz próbkę nasienia i umieść jedną kroplę nasienia w polu testowym oznaczonym literą A.
 2. Gdy nasienie wsiąknie w pole testowe A, dodaj trzy krople niebieskiego roztworu barwiącego do tego samego pola testowego A. Pozwól mu nasiąkać przez 1-2 minuty.
 3. Po tym czasie dodaj do pola testowego A dwie krople przezroczystego roztworu do płukania i pozostaw do nasiąknięcia przez 1-2 minuty a następnie natychmiast odczytaj wyniki.
 4. Odczytaj kolor pola testowego A, porównując go do pola kontrolnego oznaczonego literą B. Im ciemniejszy kolor pola A od pola B, tym większa liczba plemników powyżej 15 milionów / mi nasienia.


Jak interpretować wynik badania nasienia

Kolor pola testowego A z wzorcem pola kontrolnego B.

Wynik pozytywny: Kolor pola testowego A jest ciemniejszy niż kolor pola odniesienia B, co oznacza, że ​​liczba plemników jest większa niż 15 mln / ml. Koncentracja plemników w normie.

Wynik negatywny: Kolor pola testowego A jest jaśniejszy niż kolor pola odniesienia B, co oznacza, że ​​liczba plemników jest mniejsza niż 15 mln / ml. Koncentracja plemników poniżej normy. Jest to oznaka oligospermii (zakres koncentracji plemników, który zwykle wynosi od 5 mln / ml do 15 mln / ml)

Opakowanie testu płodności dla mężczyzn TestNow zawiera:

 • 1 test kasetkowy
 • pojemnik na próbkę
 • plastikowa pipetka
 • roztwór oczyszczający
 • roztwór barwiący
 • instrukcja obsługi

Producent:

Nantong Egens Biotechnology Co., Ltd., P.R. China

Dystrybutor:

Medimes Sp. z o. o.
Bohaterów Września 82, 
31-620 Kraków, Polska

TNNASIENIA

Produkty powiązane

Obniżka
1 Review(s)
FertilMan Plus, 120 tabletek
184,26 zł 144,26 zł
Jak poprawić jakość nasienia? Suplement diety polecany przez andrologów bogaty w l-karnitynę, L-argininę, Cynk, Selen, Witaminę A, Witaminy z grupy B, Witaminę E, Glutation, Koenzyn Q10 oraz Kwas Foliowy....