Fertilcheck - Test płodności dla kobiet
Wyprzedaż! - 20,00 zł
  • Fertilcheck - Test płodności dla kobiet

Fertilcheck Test płodności dla kobiet

Łatwy w obsłudze test płodności dla kobiet o dokładności wynoszącej 99%. 2 testy strumieniowe w opakowaniu.

Data ważności 2023/01

FertilCheck
25,37 zł
45,37 zł
Brutto
Ilość:
Obecnie brak na stanie


Płodność kobiet po 35 roku życia gwałtownie maleje. Test FertilCheck za pomocą przesiewowego badania moczu wykrywa zwiększony poziom hormonu FSH, co może być przyczyną problemów z płodnością.

Test wykorzystuje kombinację przeciwciał do selektywnego wykrycia podwyższonego poziomu hormonu FSH. Hormon ten utrzymuje regularne funkcje kobiecych jajników i hormonów płciowych, a w stanie podwyższonym przyczynia się do zmniejszenia płodności kobiet (szczególnie tych z nieregularnymi miesiączkami i w wieku powyżej 35 lat). 

Stosowanie

Do uzyskania najbardziej wiarygodnego wyniku najlepiej użyć próbki z porannego moczu. Test jest przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego.

Nie zaleca się: używania testu po upływie terminu ważności, przechowywania w temperaturze wyższej niż 30°C, zamrażania, używania w przypadku uszkodzonego opakowania, trzymania w miejscu dostępnym dla dzieci.


Jak przeprowadzić test?

  • wyciągnij test z foliowego opakowania,
  • ściągnij nasadkę i załóż ją na końcową część testu,
  • złap za nasadkę, trzymaj test z końcówką absorbującą, zanurzoną w strumieniu moczu przez 10 sekund, aż do jej całkowitego nasączenia (staraj się nie dopuścić do zalania okienka kontrolnego i testowego); możesz także oddać mocz do czystego naczynia i zanurzyć w nim końcówkę analogicznie do wskazanej powyżej wersji badania,
  • po pobraniu próbki moczu, nałóż nasadkę z powrotem w miejsce końcówki absorbującej,
  • odstaw test na płaską powierzchnię, okienkami kontrolnymi skierowanymi ku górze,
  • odczytaj wynik po 5 minutach (nie bierz pod uwagę wyniku, który pojawi się po 10 minutach).


Jak odczytywać wynik?

Pozytywny:
Wynik wskazuje obecność dwóch czerwonych linii zarówno w obszarze linii (T), jak i w obszarze linii kontrolnych (C). Linia w obszarze testowym (T) może być taka sama lub ciemniejsza, niż linia czerwona w obszarze linii kontrolnych (C). W przypadku uzyskania wyniku pozytywnego zaleca się powtórzenie testu w ciągu 5-7 najbliższych dni - jeżeli ten też będzie dodatni, oznacza to wysoki poziom FSH.

Negatywny:
Obecność dwóch czerwonych linii, gdzie linia w obszarze testowym jest mniej czerwona, niż linia w obszarze kontrolnym lub brak linii w obszarze testowym w ogóle - negatywny wynik testu wskazuje, że poziom FSH nie jest podwyższony, jednak w przypadku nieregularnych miesiączek nadal zaleca się konsultację lekarską.

Błędny:
Czerwona linia w obszarze linii kontrolnej (C), nawet jeśli pojawi się linia w obszarze testowym (T). Badanie należy powtórzyć z nowym testem.
Producent

Babystart Limited, Wielka Brytania

Podmiot odpowiedzialny
Medimes Sp. z o.o.

FertilCheck

Produkty powiązane