Fertilcheck - Test płodności dla kobiet Zobacz większe

Fertilcheck - test płodności dla kobiet

Łatwy w obsłudze test płodności dla kobiet, o dokładności wynoszącej 99%.

Więcej szczegółów

49,00 zł

Więcej informacji

Płodność kobiet po 35 roku życia gwałtownie maleje. Test FertilCheck za pomocą przesiewowego badania moczu wykrywa zwiększony poziom hormonu FSH, co może być przyczyną problemów z płodnością.

Test wykorzystuje kombinację przeciwciał do selektywnego wykrycia podwyższonego poziomu hormonu FSH. Hormon ten utrzymuje regularne funkcje kobiecych jajników i hormonów płciowych, a w stanie podwyższonym przyczynia się do zmniejszenia płodności kobiet (szczególnie tych z nieregularnymi miesiączkami i w wieku powyżej 35 lat). 

Stosowanie

Do uzyskania najbardziej wiarygodnego wyniku najlepiej użyć próbki z porannego moczu. Test jest przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego.

Nie zaleca się: używania testu po upływie terminu ważności, przechowywania w temperaturze wyższej niż 30°C, zamrażania, używania w przypadku uszkodzonego opakowania, trzymania w miejscu dostępnym dla dzieci.


Jak przeprowadzić test?

  • wyciągnij test z foliowego opakowania,
  • ściągnij nasadkę i załóż ją na końcową część testu,
  • złap za nasadkę, trzymaj test z końcówką absorbującą, zanurzoną w strumieniu moczu przez 10 sekund, aż do jej całkowitego nasączenia (staraj się nie dopuścić do zalania okienka kontrolnego i testowego); możesz także oddać mocz do czystego naczynia i zanurzyć w nim końcówkę analogicznie do wskazanej powyżej wersji badania,
  • po pobraniu próbki moczu, nałóż nasadkę z powrotem w miejsce końcówki absorbującej,
  • odstaw test na płaską powierzchnię, okienkami kontrolnymi skierowanymi ku górze,
  • odczytaj wynik po 5 minutach (nie bierz pod uwagę wyniku, który pojawi się po 10 minutach).


Jak odczytywać wynik?

Pozytywny:
Wynik wskazuje obecność dwóch czerwonych linii zarówno w obszarze linii (T), jak i w obszarze linii kontrolnych (C). Linia w obszarze testowym (T) może być taka sama lub ciemniejsza, niż linia czerwona w obszarze linii kontrolnych (C). W przypadku uzyskania wyniku pozytywnego zaleca się powtórzenie testu w ciągu 5-7 najbliższych dni - jeżeli ten też będzie dodatni, oznacza to wysoki poziom FSH.

Negatywny:
Obecność dwóch czerwonych linii, gdzie linia w obszarze testowym jest mniej czerwona, niż linia w obszarze kontrolnym lub brak linii w obszarze testowym w ogóle - negatywny wynik testu wskazuje, że poziom FSH nie jest podwyższony, jednak w przypadku nieregularnych miesiączek nadal zaleca się konsultację lekarską.

Błędny:
Czerwona linia w obszarze linii kontrolnej (C), nawet jeśli pojawi się linia w obszarze testowym (T). Badanie należy powtórzyć z nowym testem.
Producent

Babystart Limited, Wielka Brytania

Podmiot odpowiedzialny
Medimes Sp. z o.o.

Opinie

Napisz opinię

Fertilcheck - test płodności dla kobiet

Fertilcheck - test płodności dla kobiet

Łatwy w obsłudze test płodności dla kobiet, o dokładności wynoszącej 99%.

Napisz opinię